Biuro rachunkowe – jakie certyfikaty powinno posiadać?

biuro finansowe

Powierzenie prowadzenia rachunkowości, księgowości, czy też działu kadrowo-płacowego innej firmie to dla wielu naprawdę trudna decyzja. W ten sposób przesyłamy bowiem bardzo kluczowe dla naszej firmy dane. Można jednak dobrze zweryfikować biuro rachunkowe, by mieć pewność, że można mu zaufać, a nasze dane będą w nim w pełni bezpieczne.

Jak szukać dobrego biura rachunkowego?

Jeśli interesuje nas dobre biuro rachunkowe w Płocku, któremu będziemy w stanie w pełni zaufać i powierzyć mu prowadzenie księgowości to trzeba liczyć na swoje umiejętności weryfikacji i szukania. Inne przedsiębiorstwa nie są bowiem bardzo chętne do dzielenia sie dobrymi biurami rachunkowymi po to, by mieć jak największy priorytet w takim biurze.

Z tego powodu szukanie biura, który zaoferuje nam na przykład prowadzenie sprawozdań rachunkowych w Płocku powinniśmy przeprowadzić korzystając z internetu. Jest to najszybszy, a takze najbardziej skuteczny sposób, gdyż z pomocą sieci można bardzo dobrze zweryfikować dane biuro rachunkowe i sprawdzić, czy jest godne zaufania.

Jakie powinno być dobre biuro rachunkowe?

Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie, czy biuro rachunkowe działa w pełni legalnie. W tym celu wymagany jest certyfikat taki jak Licencja Ministra Finansów, która udzielana jest osobom po specjalnym egzaminie, które posiadają dwuletnie doświadczenie w księgowości. Listę biur, które posiadają licencję można z łatwością znaleźć w internecie, a dokładniej na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Powinien być to pierwszy etap weryfikacji biura rachunkowego.

Kolejna ważna kwestia to fakt, czy biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC. Jest to o tyle ważne, że jest ono obowiązkowe, lecz nie każde dobre biuro pamięta o jego wykupieniu. Dlatego warto zapytać się po prostu czy biuro takowe posiada. Dzięki temu, jeśli biuro popełni poważny błąd będziemy mogli liczyć na otrzymanie odszkodowania z ubezpieczenia OC, tak jak na przykład przy wypadkach samochodowych, które nie zostały spowodowane przez nas.