Akumulatory Banner – właściwości i zastosowanie

akumulator

Akumulatory Banner to jedne z najbardziej popularnych na rynku polskim, cenione za swoją wytrzymałość, niezawodność i doskonałe właściwości użytkowe. Wysoka jakość tych akumulatorów sprawia, że są nie tylko chętnie wybierane przez indywidualnych klientów, ale również stosowane w samochodach służb mundurowych oraz w motoryzacji profesjonalnej. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych akumulatorach? Zapraszamy do lektury!

Właściwości akumulatorów Banner

Akumulatory Banner wyróżniają się na rynku przede wszystkim dzięki swoim zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, które sprawiają, że są one trwałe i niezawodne. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnej siatki PowerFrame, która gwarantuje świetną przewodność prądu oraz wysoką odporność na korozję. Dzięki temu akumulatory te charakteryzują się długim okresem eksploatacji oraz utrzymaniem wysokiej mocy przez cały czas użytkowania.

Banner oferuje także produkty z serii Running Bull EFB oraz AGM, które skierowane są do samochodów wyposażonych w systemy Start&Stop. EFB (Enhanced Flooded Battery) to ulepszona wersja tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, którą cechują lepsza cykliczność oraz wyższa żywotność. Natomiast akumulatory AGM (Absorbent Glass Mat) to rozwiązanie bezobsługowe, w którym elektrolit jest trzymany w separatorze z włókna szklanego. Ta technologia pozwala na większą ilość cyklów ładowania i rozładowania oraz lepszą wydajność przy dużych obciążeniach.

Zastosowania akumulatorów Banner w motoryzacji

Akumulatory Banner np. od Akuspec.pl są doskonałym wyborem zarówno dla samochodów osobowych, jak i profesjonalnych pojazdów specjalistycznych, takich jak ciężarówki, maszyny rolnicze czy autobusy miejskie. Dzięki różnorodności oferowanych przez producenta modeli, z łatwością można dobrać odpowiedni akumulator do konkretnej marki i modelu samochodu. Warto również wspomnieć, że Banner jest dostawcą akumulatorów dla wielu renomowanych producentów samochodów, takich jak BMW czy Mercedes-Benz.

Akumulatory Banner nie tylko w motoryzacji

Choć głównym obszarem zastosowania akumulatorów Banner jest motoryzacja, to jednak warto zwrócić uwagę na inne możliwości ich wykorzystania. Doskonale sprawdzają się one także m.in. w energetyce słonecznej jako elementy systemów magazynujących energię. Ponadto, akumulatory te mogą być używane jako zasilanie awaryjne dla różnego rodzaju urządzeń i systemów, takich jak centrale telefoniczne czy systemy zabezpieczeń.