Witamina C w kosmetykach

Witamina C jest odpowiedzialna za utrzymanie odporności organizmu i młody wygląd skóry. Ludzki organizm samodzielnie jej nie wytwarza, dlatego musi zostać dostarczona z zewnątrz. Głównym źródłem witaminy C są warzywa i owoce. Jako substancja aktywna stosowana jest w kosmetykach, gdzie wykorzystywane jest jej działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe.

Występowanie i właściwości witaminy C

Witamina C, nazywana inaczej kwasem askorbinowym, jest potrzebna do przeprowadzania w organizmie wielu procesów biochemicznych. Pierwotne występowanie witaminy C to przede wszystkim warzywa i owoce. Niezwykle ważne jest jej regularne dostarczanie, ponieważ organizm nie ma możliwości magazynowania tej substancji. Witamina C posiada bardzo wiele cennych właściwości. W połączeniu z witaminą E wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu, że zwalcza wolne rodniki, przeciwdziała starzeniu się komórek skóry. Obecność witaminy C jest warunkiem do syntezy kolagenu, dzięki czemu wzmacnia naczynia krwionośne i zwiększa ich elastyczność. Przyspiesza także gojenie ran. Witamina C wykorzystywana jest w kosmetykach rozjaśniających przebarwienia, ponieważ hamuje syntezę melaniny. Ma wpływ na ochronę przeciw promieniowaniu UV. Witamina C bardzo często stosowana jest w kosmetykach, które mają przyspieszać gojenie cery trądzikowej. Nadaje się zarówno do leczenia klasycznej postaci tego schorzenia, jak i do łagodzenia objawów trądziku różowatego.

Jakiej formy witaminy C szukać?

Witamina C jest składnikiem wielu kosmetyków. Można ją znaleźć przede wszystkim w produktach dostępnych w aptece, czyli dermokosmetykach. Jedną z serii, która zawiera innowacyjną formę witamy C, jest C-VIT marki Sesderma. Produkowane  w niej kremy oraz serum do twarzy nadają się do każdego typu skóry, nawet dojrzałej czy atopowej. Witamina C doskonale działa w połączeniu z kwasem azelainowym. Nie tylko zwalcza przebarwienia, ale także zmniejsza rumień i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Dermokosmetyki, które zawierają witaminę C, swoje działanie zawdzięczają nanotechnologii, która pozwala składnikom aktywnym wchodzić w głębokie warstwy skóry.


Więcej o C-VIT przeczytasz na https://www.sesderma.pl/linie/c-vit