Terenowe wózki inwalidzkie – co to takiego?

Dzięki konstrukcjom, jakie oferują wózki inwalidzkie elektryczne, osoby niepełnosprawne zyskują na swobodzie poruszania się, ale i komforcie użytkowania danego wózka. Nie oznacza to jednak, że poruszać się można tylko po domu. Ofertę uzupełniają bowiem terenowe wózki inwalidzkie.

Terenowy wózek inwalidzki

Terenowe wózki inwalidzkie elektryczne pozwalają poruszać się po trudnych terenach. Dzięki nim osoby niepełnosprawne mają szansę korzystania z uroków gór, plaż, przemierzania leśnych rejonów, ale i innego rodzaju, które są wymagające. Takie wózki charakteryzują przede wszystkim pompowane koła o dużych rozmiarach, które znacznie poprawiają komfort użytkowania, szczególnie pośród najtrudniejszych terenów.

Stabilną i komfortową jazdę mogą zapewnić zawieszenia tylnych kół posiadające amortyzatory. Na wyboistym i mocno nierównym terenie, liczy się dobra przyczepność wszystkich czterech kół wózka, a tę zapewniają wysokie jakościowo konstrukcje osi kół przednich.

Jaki powinien być wózek terenowy?

Terenowe wózki inwalidzkie elektryczne, poza możliwością poruszania się w różnorodnych terenach, muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu stosuje się wzmocnione konstrukcje o lepszej przyczepności i systemach stabilizacji jazdy. Bezpieczeństwo poprawiają pasy bezpieczeństwa, jak i oświetlenie.

Terenowe wózki są zwrotne i sterowne, przez co zapewniają stabilność praktycznie w każdych warunkach. Podczas ich wyboru liczy się uwaga skierowana na możliwość płynnej regulacji siedziska, podłokietników, podnóżków i oparcia. Indywidualne dopasowanie sprzyja komfortowi użytkowania, a także wpływa na bezpieczne poruszanie się, bez ryzyka wysunięcia, nawet podczas jazdy pośród mocno nierównych, trudnych terenów.

Przyjemność z jazdy, możliwość spełniania marzeń o odkrywaniu piaszczystych plaż lub pełnych przyrodniczego życia, leśnych terenów, daje zysk w postaci poczucia, że znoszone są wszelkie ograniczenia. Terenowy wózek inwalidzki wpływa na łatwiejsze funkcjonowanie w życiu codziennym.