Samodzielna produkcja napojów gazowanych – jak to zrobić?

produkcja napoi gazowanych

Często kupujesz gazowane napoje w sklepach? W takim przypadku na pewno wiesz, że mogą być one dość drogie. Czy jest sposób, aby zredukować te koszty? Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnych urządzeń do nasycania napojów CO2!

Czy można samodzielnie nasycać napoje CO2?

Napoje gazowane nasycane są za pomocą dwutlenku węgla, czyli CO2. Dzięki niemu zapewniają one jeszcze lepsze orzeźwienie, a także doskonale nadają się jako dodatek do wielu dań.

W sprzedaży można znaleźć obecnie napoje gazowane w wielu wariantach – wodę, napoje gazowane smakowe od różnych producentów. Napoje te mogą mieć też różny poziom nasycenia dwutlenkiem węgla. Bąbelki mogą być też mocniejsze albo delikatniejsze, zależnie od efektu, jaki chce się uzyskać.

Czy jednak można samodzielnie produkować napoje gazowane? Jest to możliwe! W jaki sposób można je przygotować? Teraz to żaden problem, ponieważ do tego celu potrzebne będzie jedynie proste urządzenie!

Jak przygotować napój gazowany samodzielnie?

Do samodzielnego przygotowywania napojów gazowanych przeznaczone są urządzenia nazywane syfonami albo saturatorami. Były one już używane w okresie PRL-u, natomiast obecnie wykorzystuje się ich nowoczesne odpowiedniki w formie prostych w obsłudze sprzętów wyposażonych w butle z CO2.

Obecnie jednym z najczęściej używanych systemów przeznaczonych do przygotowywania napojów gazowanych we własnym zakresie jest Sodastream. Obejmuje on wtedy urządzenie, w którym umieszcza się butelkę, a także butle Sodastream – http://www.orfemet.pl/butle-sodastream/ napełnione gazem – CO2.

Aby przygotować napój gazowany, konieczne jest na początku napełnienie butelki napojem, na przykład może być to czysta woda lub woda z dodatkiem syropu smakowego. Następnie butelkę umieszcza się w urządzeniu i naciska przycisk, który powoduje wpuszczenie do niej odpowiedniej dawki CO2.

Jeśli dojdzie do wyczerpania gazu w butli, wtedy można ją napełnić na nowo. Obecnie butle Sodastream oraz innych producentów napełniane są przez wiele firm, które działają w całym kraju.

Samodzielna produkcja napojów gazowanych – dlaczego warto?

Przygotowywanie napojów gazowanych we własnym zakresie ma bardzo dużo zalet. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Przede wszystkim można zaoszczędzić dużo pieniędzy, zwłaszcza wtedy, gdy takie właśnie napoje pije się często. Wystarczy tylko posiadać wodę oraz ewentualnie dodatki smakowe w postaci syropów oraz urządzenie do nasycania CO2.

Atutem jest również ochrona środowiska naturalnego, ponieważ w tym przypadku można od razu wykorzystać wielorazowe butelki. Nie ma więc konieczności kupowania napojów gazowanych w butelkach jednorazowych.