Najważniejsze zalety stosowania materaca przeciwodleżynowego

opieka nad osoba starsza

Zdecydowanie zakup i użytkowanie nowoczesnego i bezpiecznego materaca przeciwodleżynowego sprawi, że opieka nad seniorem lub osobami wymagającymi stałego leżenia będzie łatwiejsza. Głównym zadaniem materaca przeciwodleżynowego jest bowiem zmniejszenie ryzyka powstawania i rozwoju odleżyn. Dodatkowo opiekun może łatwo pielęgnować osobę leżącą, ponosząc przy tym mniejszy wysiłek fizyczny.

Osoby, które codziennie opiekują się seniorami, albo osobami po operacji, będącymi w trakcie rehabilitacji, na pewno coraz chętniej inwestują w nowoczesny sprzęt medyczny i akcesoria, dzięki którym opieka jest łatwiejsza, mniej obciążająca, zajmuje mniej czasu, jak również umożliwia osiąganie po prostu lepszych efektów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest posiadanie takiego wyposażenia medycznego, które będzie ściśle dopasowane do potrzeb, kompatybilne z innym sprzętem, proste w obsłudze, jak również trwałe. Takie wyposażenie można kupić w nowoczesnych sklepach medycznych, np. https://www.ortmed.pl/.

Jednym z rozwiązań, które pozwalają na łatwiejszą opiekę, są materace przeciwodleżynowe. Pozwalają one na uniknięcie kłopotów związanych chociażby z powstawaniem odleżyn. Materac tego rodzaju pozwoli na łatwiejszą opiekę.

Jak wybrać dobry materac przeciwodleżynowy?


Najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów materacy, mają one różną wielkość, moc, budowę, rodzaj mechanizmu. Materace przeciwodleżynowe muszą być dopasowane do wieku osoby leżącej, rodzaju schorzenia, wagi pacjenta, jak również do jego wzrostu.

Materac musi być sprawny, bezpieczny, posiadać niezbędne atesty. Najlepszym wyjściem jest zakup nowego materaca.

Zobacz także: https://bempire.pl/materace-przeciwodlezynowe-dla-kogo-moga-byc-przeznaczone/

Zalety stosowania materaca przeciwodleżynowego


Jest ich bardzo dużo. Materac przeciwodleżynowy, który jest dobrej jakości, wygodny i bezpieczny pozwala na to, aby:

  • minimalizować ryzyko odleżyn lub pomagać w walce z nimi,
  • zapewnić zmianę nacisku na poszczególne partie cieła,
  • zapewnić sprawną wentylację,
  • umożliwić codzienną higienę osoby leżącej,
  • ułatwić pracę opiekunowi,
  • zmniejszyć obciążenie fizyczne opiekuna.

Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pomoże wybrać najlepszy materac. Będziemy mieli pewność, że osoba leżąca będzie miała zapewniony maksymalny komfort. Wykorzystamy również cały potencjał materaca sprawiając, że zmniejszą się potencjalne koszty dodatkowego leczenia, opieka będzie mniej stresująca, zdecydowanie odciążymy własny organizm.