Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając łańcuch do pił spalinowych?

lancuch do pil spalinowych wazne parametry

Wybierając łańcuch do pił spalinowych, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Jak wybrać odpowiedni łańcuch do piły spalinowej? Wyjaśniamy!

Skok łańcucha

Podziałka łańcucha, także określana jako skok, odnosi się do odległości pomiędzy trzema kolejnymi nitami podzielonej przez dwa. Wybierając łańcuch do pił spalinowych Trilink zwróć uwagę na to, aby jego podziałka odpowiadała podziałce koła łańcuchowego piły łańcuchowej, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie i wydajność.

Grubość łańcucha

Grubość łańcucha odnosi się do grubości ogniw napędowych łańcucha. Należy wybrać łańcuch o odpowiedniej średnicy, pasujący do rowka prowadnicy piły.

Długość łańcucha

Długość łańcucha zależy od liczby ogniw napędowych w łańcuchu. Powinna odpowiadać długości określonej dla prowadnicy piły łańcuchowej. Łańcuchy, które są zbyt długie lub zbyt krótkie, nie będą prawidłowo dopasowane i mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa i słabą wydajność cięcia.

Typ łańcucha

Dostępne są różne typy łańcuchów do określonych zastosowań cięcia. Łańcuchy standardowe nadają się do cięcia ogólnego, natomiast łańcuchy specjalistyczne, takie jak łańcuchy półdłutowe lub łańcuchy z pełnym dłutem, zapewniają lepszą wydajność cięcia określonych materiałów, takich jak drewno twarde i miękkie. Wybierz łańcuch do pił spalinowych w zależności od potrzeb związanych z cięciem i rodzaju drewna, które będziesz ciąć.

System napinania łańcucha

Weź pod uwagę rodzaj systemu napinania piły łańcuchowej i upewnij się, że jest kompatybilny z wybranym łańcuchem. Niektóre łańcuchy wymagają ręcznego napinania za pomocą śruby napinającej, podczas gdy inne mogą być wyposażone w systemy napinania niewymagające użycia narzędzi, ułatwiające regulację w terenie.

Funkcje bezpieczeństwa łańcucha

Szukaj łańcuchów wyposażonych w elementy zabezpieczające, takie jak konstrukcja zapobiegająca odrzutowi lub prowadnice o niskim odrzucie, aby zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych zdarzeń związanych z odrzutem. Łańcuchy z elementami zabezpieczającymi pomagają poprawić bezpieczeństwo operatora podczas użytkowania.

Materiał łańcucha i powłoka

Łańcuchy są zwykle wykonane ze stali wysokowęglowej, ale niektóre mogą zawierać dodatkowe powłoki lub obróbki w celu zwiększenia trwałości i odporności na zużycie, korozję i ciepło.

Marka

Wybieraj łańcuchy renomowanych marek, znanych z produkcji wysokiej jakości akcesoriów do pilarek. Wysokiej jakości łańcuch do pił spalinowych jest mniej podatny na przedwczesne zużycie i pękanie, zapewniając dłuższą żywotność i lepszą wydajność cięcia.