Męski golf pod marynarkę – zobacz, jak się to nosi

mężczyzna

Wywołuje on skrajne emocje i to właśnie dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Czy golf pasuje każdemu mężczyźnie? Jakiego rodzaju golf męski będzie odpowiedni? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Dla jednych golf to elegancki element ubioru, inni natomiast woleliby nigdy go nie nosić. W jaki sposób dopasować męski golf pod marynarkę? Na co zwrócić uwagę, wybierając golf do garnituru? Jakie obuwie do golfa męskiego? Odpowiadamy!

Czy golf pasuje każdemu mężczyźnie?

Według niektórych stereotypów golf przeznaczony jest jedynie dla wysokich i szczupłych mężczyzn. W praktyce nie jest to jednak prawda, bowiem swetry golfy męskie okazują się bardziej uniwersalne, niż może wydawać nam się na pierwszy rzut oka. Każdorazowo powinniśmy pamiętać o tym, że ten element garderoby jest dopasowany do ciała. W praktyce oznacza to, że mężczyźni z większą ilością tkanki tłuszczowej mogą nie czuć się komfortowo. Warto jednak przymierzyć golfy męskie, bowiem niekiedy układają się one bardzo interesująco, a jednocześnie wyglądają nadzwyczaj elegancko.

Czarny golf zestawiony z kraciastą marynarką

Jakiego rodzaju golf męski będzie odpowiedni?

Golfy męskie możemy podzielić na te z cienkiej i grubej przędzy. Cienki półgolf męski pod marynarkę doskonale sprawdzi się do stylizacji nieco bardziej eleganckich. Gruby natomiast możemy nosić z marynarką o nieco mniej oficjalnym charakterze. W praktyce wybór zależny jest jednak od naszych indywidualnych preferencji.

Warto przymierzyć zarówno cienkie, jak i grube golfy i dopiero wtedy ocenić, w których czujemy się bardziej swobodnie. W każdym przypadku musimy pamiętać o optymalnej długości. Jeśli jest on zbyt krótki lub zbyt długi, wówczas proporcje naszej sylwetki zostaną optycznie zaburzone, a tego wolelibyśmy z pewnością uniknąć.

W jaki sposób dopasować golf do marynarki?

W każdym przypadku musimy opierać się na podobieństwie gramatury. Co to oznacza w praktyce? Do grubych golfów sprawdzą się marynarki z grubszych tkanin i odwrotnie. Nie tylko aspekt wizualny ma znaczenie, ale również komfort i wygoda. Jeśli w którymś golfie nie czujemy się dobrze, wówczas poszukajmy innego — być może równie atrakcyjnego.

Sweter męski z golfem

Na co zwrócić uwagę, wybierając golf do garnituru?

W przypadku garnituru optymalnym rozwiązaniem są golfy o cienkim splocie. Specjaliści zalecają egzemplarze w kratkę lub z delikatnym wzorem, który nie wyróżnia się agresywnie od pozostałych elementów. Podobają Ci się garnitury z połyskiem? Wówczas zrezygnuj z golfa, bowiem takie połączenie nie wygląda atrakcyjnie. Więcej w temacie golfów męskich na sezon jesienny, przeczytać możesz we wpisie w naFakcie.pl.

Jakie obuwie do golfa męskiego?

Golf wykorzystywany jest z reguły w okresie jesienno-zimowym, dlatego też powinien komponować się z obuwiem o podobnym klimacie. Doskonałym rozwiązaniem wydają się trzewiki — mamy pewność, że nasza stylizacja jest elegancka! Panom młodszym wiekiem, ale i duchem, polecamy trampki za kostkę. Para kultowych Conversów świetnie współgra z większością odzieży męskiej i prawie zawsze jest dobrym wyborem!