Kiedy warto stosować kraty WEMA?

karty wema

W obiektach przemysłowych, magazynowych oraz w przestrzeni publicznej do budowy kładek, wycieraczek, schodów zewnętrznych, różnego rodzaju pomostów oraz ramp coraz częściej wykorzystuje się stalowe kraty typu WEMA. To elementy wykonane z płaskowników i prętów stalowych zgrzewanych lub wciskanych, ułożonych względem siebie poprzecznie, układających się w charakterystyczny kształt kraty. Stalowe kraty i kratownice pomostowe są cynkowane, dzięki czemu nie rdzewieją i mogą być używane na zewnątrz.

Zalety krat pomostowych

Za największe zalety stosowania krat i kratownic pomostowych uznaje się korzystny stosunek masy do wytrzymałości. Kraty WEMA są wytrzymałe, ale i jednocześnie dość lekkie, w związku z czym często wykorzystuje się je do budowy różnego rodzaju kładek, podłóg technicznych, platform i schodów. Dzięki ażurowej konstrukcji na powierzchni kratownic WEMA nie gromadzą się również różnego rodzaju zanieczyszczenia, woda i błoto, W związku z tym kraty i kratownice pomostowe są dużo bezpieczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne platformy lite, wykonane z blachy lub innych materiałów. Takich elementów nie trzeba czyścić. Ażurowa konstrukcja i sposób wykonania krat nadaje im również właściwości antypoślizgowe, co w połączeniu z brakiem zabrudzeń, w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania, zwłaszcza w środowisku wilgotnym.

Zastosowania krat WEMA

Zgodnie z nazwą kraty i kratownice pomostowe służą przede wszystkim do budowy różnego rodzaju pomostów. W zastosowaniach przemysłowych używa się ich m.in. do budowy ciągów komunikacyjnych, schodów, podłóg, różnego rodzaju kładek i ramp. W przestrzeni publicznej kratownice i kraty pomostowe mogą być używane m.in. do wykonania trwałych wycieraczek przed wejściami do budynków, na przykład dużych galerii handlowych. Dzięki ocynkowaniu krat WEMA nie trzeba malować i troszczyć się o ich konserwację. Raz zamontowane mogą służyć przez wiele lat. Krat WEMA można używać także do budowy mebli metalowych, na przykład w charakterze półek do regałów. Sprawdzą się także do zabezpieczania ciągów pieszych w miejscach, w których występuje zwiększone ryzyko poślizgnięć.

Wykonane ze stali ocynkowanej, dostępne w szerokim wyborze rozmiarów, zgrzewane i wciskane kratownice oraz kraty pomostowe WEMA znajdują wiele zastosowań w różnych branżach. To niezastąpione elementy konstrukcyjne przy budowie pomostów i podłóg technicznych, ramp magazynowych, różnego rodzaju platform i schodów zewnętrznych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie inne elementy okazują się zbyt ciężkie, gdzie jest ślisko i wilgotno.