Karma dla kota – gdzie warto ją kupić?

Odpowiednie żywienie domowych pupili jest elementem dbania o ich zdrowie i dobre samopoczucie. W sprzedaży obecnie jest wiele specjalnie zaprojektowanych karm dla kotów, mokrych, suchych oraz przysmaków. Można je kupić w sklepach stacjonarnych lub jeszcze wygodniej – przez internet. 

Jaka karma dla kota jest wartościowa?

Wybierając pokarm dla kota trzeba brać pod uwagę naturalne potrzeby tego gatunku. Koty są bezwzględnymi mięsożercami, więc powinny jeść karmę bogatą przede wszystkim w mięso. Zalecana jest też karma mokra, bo koty mało piją i te jedzące wyłącznie suchą często chorują na nerki. Dobra karma dla kota w Szczecinie jest droższa, ale lepiej syci i jest zdrowa.

Koty nie potrzebują zbędnych dodatków w karmie takich jak zboża czy pulpa buraczana. Kot nie trawi tego rodzaju składników, więc są one po prostu zapychaczem i mogą prowadzić do otyłości oraz zaburzeń trawienia. Osoby, które chcą podawać kotu gotową karmę, powinny zwracać uwagę na skład – producent karmy uwzględnia to na opakowaniu.

Karma dla kota – gdzie najlepiej kupić?

Kupowanie pożywienia dla kota w marketach czy innych popularnych sklepach z reguły jest złym pomysłem. Takie sklepy oferują niskiej jakości karmę i do tego jest ona droga zupełnie niewspółmiernie do jakości. Miłośnicy zwierząt często zaopatrują się przez internet. Warto odwiedzić np. sklep zoologiczny ZWIERZOLUBY – dysponuje ciekawym asortymentem produktów m.in. dla kotów.

Robienie zakupów w sklepach internetowych pozwala jednorazowo nabyć większe ilości karmy za niższą cenę. Karma dla kota bywa dostępna w dużych opakowaniach i dzięki temu jest bardziej ekonomiczna, ale samodzielnie trudno jest dostarczyć do domu tyle jedzenia. Dostawa pod adres rozwiązuje ten problem.

Dobrej jakości karma dla kota

Niektórzy decydują się samodzielnie przygotowywać jedzenie dla swojego kota – kupują mięso i je suplementują (BARF). To najlepsza metoda żywienia, ale jest dość trudna do realizacji. Gotowa karma dla kota stanowi dużo wygodniejsze rozwiązanie. Należy wybrać produkt najwyższej jakości, by właściwie dbać o zdrowie kota.

Podsumowując, właściwe żywienie kota i każdego innego zwierzęcia pozwala mu żyć długo w dobrym zdrowiu. Dobra karma dla kota składa się przede wszystkim z mięsa.