Jak mądrze urządzić wnętrze o nietypowym ułożeniu?

Wnętrza o nietypowym ułożeniu, niewielkie metraże czy skośne sufity to wyzwanie dla każdego miłośnika projektowania wnętrz. Jednak z kilkoma praktycznymi wskazówkami można stworzyć oryginalne i przytulne mieszkanie, które będzie wygodne i funkcjonalne. W artykule przedstawimy cztery podstawowe zagadnienia, którymi warto się kierować podczas urządzania takich wnętrz: planowanie przestrzeni, wybór kolorów i materiałów, optymalizacja przechowywania oraz odpowiednie oświetlenie.

Wykończenie nieustawnego wnętrza – jak zrobić to dobrze?

Kluczem do sukcesu w aranżacji wnętrza o nietypowym ułożeniu jest przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Ważne jest, aby dokładnie zmierzyć pomieszczenia i oszacować swoje potrzeby oraz możliwości. Następnie można stworzyć rzut mieszkania w skali 1:50 lub 1:100, dzięki czemu będzie łatwiej zwizualizować poszczególne elementy wyposażenia.

Kolory i materiały wykończeniowe odgrywają istotną rolę w kształtowaniu atmosfery wnętrza. Do wnętrz o nietypowym ułożeniu warto wybrać jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Dobre efekty można uzyskać, stosując na ścianach białą lub kremową farbę, a na podłogach jasne panele lub płytki.

Warto również zwrócić uwagę na materiały użyte do wykończenia mebli. Lekkie, naturalne tkaniny oraz szkło czy metal będą się dobrze prezentowały w takich wnętrzach. Ważne jest, aby zachować spójność stylu i nie mieszać zbyt wielu wzorów oraz faktur.

Jak urządzić małe pomieszczenie o niestandardowym układzie?

W przypadku wnętrz o nietypowym ułożeniu istotne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na przechowywanie. Warto zastanowić się nad zamówieniem mebli na wymiar Tarnowskie Góry, które idealnie dopasują się do kształtu pomieszczeń. Dobrym pomysłem są także meble wielofunkcyjne, takie jak łóżka z szufladami czy kanapy ze schowkami. Dużym zaufaniem cieszy się firma Meblo-Trans.

Półki i regały na ścianach to również doskonałe rozwiązanie dla nietypowych wnętrz. Można na nich przechowywać książki, ozdoby czy sprzęt AGD. Warto pomyśleć też o systemach organizacji przestrzeni w szafkach, takich jak segregatory czy kosze na rzeczy.