Fliz do okrywania słomy – jak wybrać?

Odpowiednie zabezpieczenie zasobów takich jak siano lub słoma ma duże znaczenie. Może być to niełatwe, zwłaszcza jeśli wspomniane materiały złożone są w stogi lub bele. Z powodu dużych rozmiarów stogów potrzebna jest właściwa metoda. Powszechnie stosuje się flizy, czyli po prostu agrowłókninę.

Jak i gdzie kupić fliz do okrywania słomy?

Najlepszym miejscem, gdzie można kupić m.in. dobrej jakości fliz, będzie sklep dla rolników lub hodowców. Odpowiedni fliz do okrywania słomy powinien pochodzić z dobrego źródła. Wtedy ma się gwarancję, że będzie trwały i nie trzeba będzie go wymienić np. po kilku miesiącach użytkowania.

Cechą charakterystyczną takiej agrowłókniny jest wodoszczelność. Dzięki temu słoma lub siano mogą znajdować się na zewnątrz. Powierzchnia flizu zapewnia też ochronę przed niszczącym wpływem wiatru, który mógłby negatywnie wpłynąć na strukturę stogów.

Odpowiednia agrowłóknina do okrywania słomy

W sprzedaży są różne rodzaje agrowłókniny, bo ma ona wiele zastosowań. Należy sprecyzować, że chodzi o taką do okrywania słomy. Z tego materiału mogą korzystać głównie osoby składujące paszę poza magazynami lub oborą. Fliz do okrywania słomy może przykryć nawet duże bele lub stogi.

Stosowanie takiego zabezpieczenia ma mniej sensu pod dachem, ale może okazać się dobrym posunięciem. Niektóre pomieszczenia gospodarcze nie są wystarczająco szczelne. Leżąca tam słoma tak czy inaczej będzie się niszczyła pod wpływem wilgoci, której ciężko się pozbyć.

Gwarancja jakości – profesjonalne akcesoria hodowlane

O jakości agrowłókniny przesądzić może to, gdzie zostanie kupiona. Warto zaufać krajowym producentom i sklepom branżowym. W takich sklepach można kupić też inne potrzebne akcesoria, np. poidła dla krów. Klienci robiący duże zakupy niekiedy uzyskują możliwość rabatu.

Podsumowując, składowanie słomy lub siana w stogach to wygodny sposób na ich przechowywanie. Trzeba jednak zabezpieczyć stogi przed wpływem wilgoci i wiatru. Najlepiej zrobić to za pomocą dużych płacht agrowłókniny, którą można kupić w specjalistycznych sklepach.