Dlaczego warto kupić Katechizm Kościoła Katolickiego?

Zakup Katechizmu

Katechizm Kościoła Katolickiego to obok Pisma Świętego pozycja, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczce każdego wierzącego człowieka. Jest to, bowiem zbiór najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu. Warto pamiętać o tym, że wierni Kościoła katolickiego są zobowiązani do przestrzegania tych zasad.

Powstanie Katechizmu i jego struktura.

Katechizm Kościoła Katolickiego jest pierwszym po Katechizmie Rzymskim dokumentem, który określa zasady wiary chrześcijańskiej, zarówno w wymiarze teologicznym, jak i moralnym. Dzieło to zostało stworzone w odpowiedzi na potrzeby współczesnego społeczeństwa, tak by ułatwić ludziom zrozumienie głoszonych przez Kościół doktryn. Oryginalny tekst Katechizmu napisany został w języku łaciński. Wydania w innych językach dostosowywane są do wydania łacińskiego. Pierwszy oficjalny tekst Katechizmu Kościoła Katolickiego ukazał się w roku 1992 i został wydany w języku francuskim. W Polsce pierwsza wersja tego dzieła pojawiła się w roku 1994. W miarę upływu czasu do Katechizmu zostały wprowadzone korekty. Jedną z ważniejszych była przede wszystkim ta, która uznała karę śmierci za niedopuszczalną. Drugie pełne polskie wydanie Katechizmu ukazało się w 2002 roku. Jeżeli chodzi o strukturę Katechizmu to całość podzielona została na cztery podstawowe części, które poprzedzone są konstytucją apostolską papieża Jana Pawła II. Poszczególne części dotyczą: wiary, sakramentów, dekalogu i modlitwy. Katechizm zawiera prawdy i wyjaśnienia już znane, dlatego też odnajdziemy w nim wiele odniesień do innych ważnych dokumentów Kościoła między innymi przypisy powołujące się na nauczanie Tradycji Kościoła czy też na tekst Pisma Świętego.

Dlaczego warto zakupić Katechizm Kościoła Katolickiego?

Warto zakupić Katechizm Kościoła Katolickiego przede wszystkim, dlatego, że czytając to dzieło jesteśmy w stanie w pełni poznać naukę Kościoła. Jest to bardzo ważne źródło wiedzy dla każdego katolika. Katechizm Kościoła Katolickiego napisany jest przystępnym, zrozumiałym językiem. Odnajdziemy w nim odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z wiarą chrześcijańską. Wszystko zostało tu dokładnie wyjaśnione. Dzięki lekturze [link]katechizmu kościoła katolickiego[/link] będziemy mogli jeszcze lepiej zrozumieć jak funkcjonuje nasza wiara.

Gdzie warto zakupić Katechizm Kościoła Katolickiego?

Najnowsze i najbardziej aktualne wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego zakupimy w internetowej księgarni katolickiej Sumus. Dostępne tu wydanie zawiera zmiany wprowadzone przez Kongregację Nauki Wiary oraz Konferencję Episkopatu Polski. Dlaczego warto zdecydować się na zakupy właśnie w tej księgarni? Ponieważ możemy liczyć tu na szybki czas realizacji zamówienia oraz na szeroki wybór różnych metod płatności i form wysyłki. Należy przy tym dodać, że firma Sumus realizuje również wysyłki zagraniczne w dowolne miejsce na świecie. W księgarni Sumus odnajdziemy wiele interesujących książek religijnych w tym Katechizm Kościoła Katolickiego wydawnictwa Pallottinum dostępny w twardej oprawie w formacie B5.