Czym się sugerować podczas wyboru ubezpieczenia OC?

ubezpieczenie oc

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa jest zmotoryzowana. Kierowcy liczą się z regularnymi opłatami, które muszą ponosić w związku z posiadaniem samochodu. Jednym z wydatków obowiązkowych jest posiadanie ubezpieczenia OC. Firm, które mogą ubezpieczyć nasze auto, jest multum. Ceny są różne, a ubezpieczenia zawierają liczne udogodnienia dla nas w razie niespodziewanych wypadków. Warto wiedzieć czym jest takie ubezpieczenie i w jak je wybrać.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i każdy posiadacz auta musi je odnawiać co roku. Jest to przydatne, kiedy zdarzy nam się wypadek samochodowy lub stłuczka. Jeśli to my jesteśmy sprawcami, musimy zadośćuczynić osobie pokrzywdzonej. W większości przypadków chodzi o pieniądze. Ubezpieczenie OC w Kobyłce chroni nas przed tym. 

Takie ubezpieczenie jest przymusowe i musimy regularnie płacić za nie składki. Mimo wszystko nie jesteśmy stratni, ponieważ jeśli spowodujemy kolizję drogową ubezpieczyciel, pokrywa koszt odszkodowania. Oprócz stłuczek i wypadków ubezpieczyciel pokrywa również koszt w sytuacji, gdy auto spłonie lub zdarzą nam się uszkodzenia na parkingu.

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a firm, które je oferują, jest dużo. Warto zatem wiedzieć, czym musimy kierować się przy zakupie. Oczywistą kwestią, na którą na początku zwracamy uwagę, jest cena. Każdy chce kupić ubezpieczenie jak najtaniej. Nie ma w tym nic złego, o ile interesuje nas jedynie standardowa ochrona. Jeśli chcemy kupić OC lub ubezpieczenie majątkowe w Kobyłce musimy wiedzieć, jakie są opcje dodatkowe.

Towarzystwa oferują też dodatkowe ubezpieczenia. Przy zakupie OC często możemy liczyć na zniżkę w kwestii autocasco czy assistance. Są to przydatne możliwości. Jeśli chodzi o autocasco, dostaniemy odszkodowanie, gdy sami sobie wyrządzimy szkodę, gdy skradziono nam auto lub zostało ono zniszczone przez żywioł. Nie przewidzimy, co może się zdarzyć, więc przezorny zawsze ubezpieczony. Assistance to opcja, która zapewnia nam pomoc drogową, jeśli nasze auto się zepsuje. Najczęściej chodzi tu o holowanie.