Barcelona, ulubione miasto międzynarodowych przedsiębiorców

Barcelona, ulubione miasto międzynarodowych przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność biznesową na rynkach międzynarodowych wybiera Barcelonę jako miasto gdzie umieszczają siedzibę swojej firmy ale również jako miasto w którym żyją i mieszkają.

W ostatnich latach Barcelona stała się siedzibą wielu firm związanych z branżą nowych technologii i branżą IT działających globalnie.  Ekosystem dla przedsiębiorców stworzony w Barcelonie doskonale się sprawdza, wyróżnia się swoją innowacyjnością, przedsiębiorcy podkreślają międzynarodowy charakter miasta, doskonałe warunki do prowadzenia firmy oraz wyjątkową jakość życia jakie oferuje ta śródziemnomorska metropolia.

Wielu z przedsiębiorców wybiera Barcelonę jakie miejsce zamieszkania chociaż nie mają biznesowych relacji z tym miastem. Decydują się na ten krok ze  względu na doskonałą sieć połączeń lotniczych jakie oferuje miasto z całym światem, możliwość zamieszkania w wielokulturowym i międzynarodowym środowisku oraz doskonały klimat i charakter miasta.

Ale Barcelona nie tylko jest jednym z najlepszych miast dla przedsiębiorców szukających szans rozwoju swojej firmy na rynku międzynarodowym. Stolica Katalonii jest doskonałym miejscem do życia, oferta kulturalna i rozrywkowa jest bardzo szeroka, klimat jest doskonały, miejskie plaże są wspaniałe a miłośnicy dobrej kuchni znajdą bogatą i zróżnicowaną gastronomię.

Rodziny osiedlające się w Barcelonie poszukują szkół międzynarodowych dla swoich dzieci , w Barcelonie jest wiele międzynarodowych szkół podstawowych i średnich, szkoły wyższe z tego miasta znajdują się na liście najlepszych szkół na świecie.

Barcelona oferuje doskonałe warunki do rozwoju również dla polskich przedsiębiorców. Sieć połączeń lotniczych z  Polską jest bardzo dobra, możliwość życia na co dzień w tym wspaniałym mieście jest inspirujące dla każdego przedsiębiorcy.

„Nasza firma pomaga polskim przedsiębiorcom osiedlić się w Hiszpanii, ulubione miasta polskich przedsiębiorców w których nabywają nieruchomości to Walencja i Barcelona.  Barcelona oferuje wyjątkową jakość życia i doskonałe połączenie lotnicze z Polską i Europą, pozwala to na prowadzenie firmy w dowolnym kraju Europy a mieszkanie na wybrzeżu Morza Śródziemnego” – mówi Grzegorz Wojciechowski z firmy CALACOSTA HOME IN SPAIN.