Auto szkoła – jak zweryfikować jej renomę?

nauka jazdy

Zdanie prawa jazdy w naszym kraju jest niezwykle trudne, co świetnie widać po wynikach zdawalności, które są w Polsce niesamowicie niskie. Swoje szanse można jednak zwiększyć wybierając dobrą szkołę jazdy. Gdzie takową znaleźć i jak zweryfikować renomę auto szkoły?

Gdzie znajdziemy auto szkołę?

Wiele osób szuka miejsca, jakim jest dobra auto szkoła w Łodzi. Oczywiście najprościej można tego dokonać korzystając z internetu, gdyż praktycznie wszystkie szkoły chętnie się tam reklamują. Bardzo przydatna jest jednak poczta pantoflowa i zapytanie się na przykład swoich rówieśników, czy tez osób, które niedawno zdawały prawo jazdy, w jakiej szkole odbywały kurs.

Trzeba oczywiście pamiętać, że wiele zależy też od zdawanej kategorii. Jedna szkoła pomoże zdobyć prawo jazdy na motocykle, a w innej mamy większe szanse na zdanie najbardziej popularnej kategorii B, która pozwala na prowadzenie samochodów osobowych. Trzeba to wziąć pod uwagę.

Jak zweryfikować renomę auto szkoły?

Obecnie internet pozwala na bardzo proste zweryfikowanie renomy szkoły jazdy. Wystarczy bowiem przejrzeć na przykład opinie na temat danej auto szkoły, a także wyniki zdawalności kursantów z danej szkoły jazdy. Niektóre ze szkół chętnie bowiem udostępniają takie statystyki i z ich pomocą można sprawdzić, czy faktycznie dana szkoła znacząco pomaga w zdobyciu prawa jazdy w jak najmniejszej liczbie podejść do egzaminu.

Bardzo ważne jest także sprawdzenie pojazdów używanych przez auto szkołę. Najlepsze z nich korzystają bowiem z nowoczesnych samochodów, a także motocykli, które są podobne do tych stosowanych na egzaminach przez WORD w danym miejscu i pozwalają na komfortową naukę prowadzenia. Najczęściej spotykane są oczywiście miejskie hatchbacki takie jak Toyota Yaris, czy też Hyundai i20.

W weryfikacji renomy danej szkoły jazdy niesamowicie przydatna może być również poczta pantoflowa. Szczególnie w mniejszych miastach możemy trafić na wiele osób, które korzystały z usług danej szkoły jazdy i są w stanie ją obiektywnie ocenić, a także stwierdzić, czy faktycznie bardzo pomogła im w zdaniu tak zwanego prawka.