Angielski dla dorosłych – dlaczego warto doskonalić język?

nauka angielskiego

Chęć podnoszenia swoich kwalifikacji językowych to domena nie tylko uczniów, ale obecnie również i osób dorosłych. Zwłaszcza angielski przydaje się nam w większości sytuacji. Wyjazd na wakacje za granicę czy chęć podjęcia pracy będzie wtedy o wiele łatwiejsza. Dlaczego jeszcze warto doskonalić ten język? Podpowiadamy.

Swobodna komunikacja na całym świecie

Podróże kształcą od wielu lat, jednak podróżowanie i poznawanie świata, ludzi i innych kultur jest o wiele przyjemniejsze, kiedy potrafimy się porozumieć. Do tego wcale nie potrzeba wielu lat nauki. Znajomość najczęściej stosowanych zwrotów, podstaw gramatyki i odrobina samozaparcia zdecydowanie wystarczają, aby zacząć komunikować się po angielsku. Podobnie sprawa wygląda z załatwianiem spraw w recepcji hotelu, w sklepach czy nawet możliwość rozmowy z obcokrajowcami jest przyjemną kwestią. Z tego powodu angielski dla dorosłych w Piasecznie to dobry wybór.

Większe możliwości zawodowe w kraju

Dobrze płatna i ciekawa praca to prawdziwy skarb. Rozwój zawodowy ma jednak swoją cenę. W większości korporacji język angielski jest wręcz wymagany. Często jest to także kryterium zatrudnienia, ponieważ ścieżka kariery zaczyna się od najniższego szczebla pracowniczego. Dostęp do stanowisk menedżerskich i kierowniczych jest zatem uwarunkowany znajomością języka do tego stopnia, że już rekrutacja przeprowadzana jest po angielsku. Z tego powodu kurs angielskiego z native speakerem online również będzie dobrym pomysłem.

Szerszy dostęp do wiedzy

Nadal wiele materiałów naukowych nie zostało przetłumaczonych na język polski. Jeżeli uwielbiamy czytać książki naukowe i nie tylko, uwielbiamy się uczyć i wciąż mamy głód wiedzy – język angielski otwiera przed nami całkiem nowe możliwości. Poszerza on nasze horyzonty i sprawia, że nasza samoocena wzrasta. Dzięki temu możemy wymieniać swoje spostrzeżenia na aktualne tematy z innymi osobami spoza kraju i czujemy się zdecydowanie bardziej swobodnie.