Adwokat od spraw karnych – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Osoba, która nie ma wiedzy prawniczej, nie wie, jak znaleźć dobrego adwokata i o co pytać na pierwszym spotkaniu i przed spotkaniem. Ze względu na fakt, iż prawo jest dziedziną bardzo skomplikowaną, a przepisy wciąż się zmieniają, warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak przygotować się do wizyty u adwokata i jak go wybrać. Na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy konkretnego specjalistę? Podpowiadamy.

Jak znaleźć dobrego adwokata – czy prawnik z polecenia to dobry wybór?

Wiele osób, szukając prawnika, najpierw pyta o opinię bliskich i znajomych. Jeśli ktoś z Twojego otoczenia korzystał z porad konkretnego adwokata i był zadowolony, to na pewno chętnie Ci go poleci. Warto jednak wziąć pod uwagę, że prawo jest dziedziną bardzo złożoną i rozbudowaną, a adwokaci i radcowie prawni zazwyczaj specjalizują się w konkretnych gałęziach. Dlatego też adwokat sprawy karne w Przemyślu, który pomagał Twojemu znajomemu uzyskać odszkodowanie, niekoniecznie sprawdzi się w sprawie karnej czy rodzinnej. Jeśli jednak nie specjalizuje się w sprawie, z którą się zgłosiłeś, powinien Ci o tym powiedzieć i ewentualnie polecić innego specjalistę po fachu.

Wybieramy prawnika samodzielnie – na co zwrócić uwagę?

Jeśli samodzielnie chcesz wybrać prawnika, warto zapoznać się ze stronami internetowymi konkretnych kancelarii. Przede wszystkim zwracaj uwagę na doświadczenie i lata pracy w zawodzie. Zazwyczaj im dłużej dany prawnik pracuje w zawodzie, tym większe ma doświadczenie.

Niezmiennie ważne są również opinie klientów. Po wstępnym wyborze adwokata warto zweryfikować, czy jego klienci wypowiadali się na temat świadczonych usług. Z kolei zakres wsparcia to także istotna sprawa. Jeśli szukasz prawnika, który pomoże Ci w sprawie rodzinnej wcześniej sprawdź, jaki zakres wsparcia oferuje konkretny specjalista – najlepszy będzie ten, który specjalizuje się w wąskiej dziedzinie, ponieważ wówczas obsługuje sprawy bardzo podobne do naszej. Kancelaria Adwokacka i prawa kanonicznego jest bardzo dobrym przykładem.